sobota, 3 maja 2008

24 klatki na sekundę - Tomasz Głodek


Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu "24 klatki na sekundę - Historia polskiej animacji oczami młodych twórców". Tym razem spotkamy się w Tomaszem Głodkiem i jego filmami. W programie rozmowa z autorem i animacje: "27", "Tabu" i "Kraina cieni".

Bohater spotkania: Tomasz Głodek
Miejsce: klub Lokator, ul. Krakowska 27, Kraków
Czas: czwartek, 08.05.2008, godz. 20.00
Wstęp: wolny (ilość miejsc ograniczona - ostatnio nie wszyscy się zmieścili więc radzimy pojawić się chwilę wcześniej)

Publiczność będzie miała możliwość wyboru najciekawszego filmu wieczoru, który znajdzie się na specjalnym grudniowym pokazie, kończącym cały cykl spotkań. Ponadto organizatorzy planują wydać wybrane filmy na specjalnej płycie DVD. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody w postaci książek (jeden album na każde spotkanie)!

Tomasz Głodek - plastyk, grafik, reżyser filmów animowanych. Absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej ASP, gdzie w latach 2003-2006 pracował jako asystent w Katedrze Rysunku i Malarstwa. Dyplom zrealizował w Pracowni Filmu Animowanego prof. J. Kuci, który był także opiekunem artystycznym jego filmów studenckich oraz profesjonalnego debiutu. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video "Studio A". W czasie studiów zrealizował m.in. "27" (2003) oraz animację dyplomową "Tabu" (2004), prezentowaną na festiwalach w kraju i za granicą (wyróżnienie za plastykę w Belgradzie). Jego debiut "Kraina cieni" (2006), wyprodukowany przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przy wsparciu PISF, poruszał temat ocalenia własnej tożsamości w czasie wojny. Głodek jest także autorem animowanych wideoklipów zrealizowanych na zamówienie holenderskiego zespołu muzycznego The Gathering. Teledysk do utworu "The Mirror Waters" jury festiwalu OFAFA 2004 wyróżniło za plastykę. Reżyser współpracował także z telewizją TVN oraz teatrem Groteska realizując animacje sceniczne. Współorganizował i uczestniczył w Międzynarodowych Warsztatach Filmu Animowanego w Krakowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz