poniedziałek, 26 maja 2008

24 klatki na sekundę - Edyta Turczanik


W najbliższy czwartek 29 maja o godz. 20.00 w klubie Lokator odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "24 klatki na sekundę - Historia polskiej animacji oczami młodych twórców". Tym razem zostaną zaprezentowane filmy absolwentki krakowskiej ASP Edyty Turczanik: "Przed świtem" (1997), "Cienie" (2000), "Wszystko płynie" (2007). W programie także spotkanie i rozmowa z autorką, które poprowadzi Mariusz Frukacz.

Publiczność będzie miała możliwość wyboru najciekawszego filmu wieczoru, który znajdzie się na specjalnym grudniowym pokazie, kończącym cały cykl spotkań. Ponadto planujemy wydać wybrane filmy na specjalnej płycie DVD. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody w postaci książek (jeden album na każde spotkanie)!

*Edyta Turczanik *- reżyserka i scenarzystka filmów animowanych, graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Sekcji Filmu Animowanego oraz Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video "Studio A". Od 1999 roku współpracuje z Międzynarodowymi Warsztatami Filmu Animowanego w Krakowie, prowadzi także zajęcia z Propedeutyki Filmu Animowanego ze stypendystami europejskiego programu wymiany "Erasmus-Socrates". W latach 1997-2000 współpracowała jako graficzka i asystentka reżysera przy "Strojeniu instrumentów"/ /(2000) Jerzego Kuci. Otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie filmu oraz Stypendium Twórcze Ministra Kultury. W czasie studiów, łącząc rysunek z animacją przestrzenną oraz malowaną na celuloidzie, zrealizowała dwa filmy: nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie VID-EKO "Przed świtem" (1997) oraz "Cienie" (2000), który został uhonorowany Nagrodą Główną MFF Ekologicznych w Olsztynie. W roku 2007 reżyserka ukończyła swój debiutancki film zatytułowany "Wszystko płynie" (Nagroda SFP za najlepszy film na festiwalu ReAnimacja).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz