środa, 16 kwietnia 2008

24 klatki na sekundę - Wojciech Wawszczyk


Kolejne spotkanie z cyklu "24 klatki na sekundę - Historia polskiej animacji oczami młodych twórców" już w czwartek, 24 kwietnia, o godz. 20.00 w krakowskim klubie Lokator. Tym razem spotkamy się w Wojtkiem Wawszczykiem i jego filmami. W programie wielokrotnie nagradzane animacje: "Headless", "Mysz", "Pingwin" oraz najnowsza produkcja "Drzazga".Bohater spotkania: Wojciech Wawszczyk

Miejsce: klub Lokator, ul. Krakowska 27, Kraków
Czas: czwartek, 24.04.2008, godz. 20.00
Wstęp: wolny (ilość miejsc ograniczona)

Publiczność będzie miała możliwość wyboru najciekawszego filmu wieczoru, który znajdzie się na specjalnym grudniowym pokazie, kończącym cały cykl spotkań. Ponadto planujemy wydać wybrane filmy na specjalnej płycie DVD. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody w postaci książek (jeden album na każde spotkanie)!

WOJCIECH WAWSZCZYK
(1977) – reżyser, animator, rysownik, autor muzyki do etiud animowanych, dokumentalnych i fabularnych. Absolwent łódzkiej PWSFTviT (Wydział Operatorski, kierunek Animacja) i niemieckiej Filmakademie Baden–Wuerttemberg w Ludwigsburgu (Wydział Animacji i Cyfrowej Obróbki Obrazu). Zaczynał od animacji rysunkowej i wycinanki /Często się czuje człowiek/ (1997) oraz /Przepraszam /(1998), techniką 3D zajął się podczas pierwszego pobytu w Ludwigsburgu. Filmy /Headless /(1999, ponad 40 festiwali, nagrody we Francji Niemczech, USA i Japoni), dyplomowy /Mysz /(2001, nagrody na festiwalach OFAFA, Prix Ars Elektronica, SIGGRAPH, Huston Film Festiwal) oraz /Pingwin /(2002, pokazywany m.in. w Annecy i nagrodzony na Berlin Underground Festiwal), stały się dla Wawszczyka przepustką do pracy w firmie Digital Domain (Los Angeles, USA). Zajmował się tam animacją postaci przy filmach Alexa Proyasa /Ja, Robot/ (2004) i /Aeon Flux/ (2005) w reż. Karyn Kusama z Charlize Theron w tytułowej roli oraz przy filmie promocyjnym dla wytwórni Walta Disneya. Kierował także zespołem animatorów przy produkcji wstawek filmowych do gry komputerowej /Fight Club/ w studiu Prana (Bombaj, Indie). W 2007 roku w koprodukcji polsko-niemieckiej, zrealizował autorski, średniometrażowy film animowany /Drzazga/. Wawszczyk jest także autorem muzyki i udźwiękowienia do ponad 40 filmów studenckich, w tym nagrodzonej ścieżki do filmu /Koincydencja/ w reżyserii Anny Kubik. Po powrocie do Polski założył Wydział Animacji w Warszawskiej Szkole Filmowej gdzie do dzisiaj jest wykładowcą, uzyskał także nominację Ministra Kultury na eksperta ds. animacji przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz