niedziela, 11 maja 2008

24 klatki na sekundę - Maciej Majewski


W ramach cyklu "24 klatki na sekundę - Historia polskiej animacji oczami młodych twórców", w najbliższy czwartek (15.05.2008) odbędzie się spotkanie Maciejem Maciejewskim i jego filmami.

Wśród tytułów zaprezentowanych w klubie Lokator przy ul. Krakowskiej 27 w Krakowie znajdą się: "W pokoiku, na stoliku", "Unimil - elektornicznie testowane", "Uwaga!Złe Psy", "Jagnie i Wilcy", "Ptaszki w Klatce", "Rybka Mała i Szczupak", "Krasicki - Reaktywacja". Przegląd i spotkanie z twórcą powyższych animacji rozpocznie się o 20.00, 15.05.2008. Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona - warto pojawić się wcześniej).

Pomiędzy uczestników spotkanie zostaną rozlosowane nagrody w postaci książek (jeden album na każde spotkanie)!

Maciej Majewski - reżyser filmów animowanych, grafik, rysownik. Ukończył realizację filmu animowanego na PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Operatorskim. Zrealizował filmy studenckie: "Prognosis pro futuro" (1998), "Koniec końców" (1999), "W pokoiku, na stoliku..." (2000). Jego film dyplomowy "Uwaga! Złe psy" (2001) współprodukowany przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie, zdobył Nagrodę Główną w kategorii etiudy studenckiej na festiwalu OFAFA 2001, rok później został uhonorowany dyplomem honorowym na 42. Krakowskim Festiwalu Filmowym, był także zapraszany do konkursu innych festiwali, m.in. w Chicago i Rotteradmie. W grudniu 2003 roku Majewski zadebiutował satyrycznymi wariacjami nt. trzech bajek pióra Ignacego Krasickiego - "Jagnie i wilcy", "Ptaszki w klatce" oraz "Rybka mała i szczupak". W 2007 roku SMF w Warszawie wyprodukowało tryptyk Majewskiego "Krasicki-reaktywacja".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz