środa, 9 kwietnia 2008

24 klatki na sekundę - Marta PajekZapraszam na kolejne spotkanie z cyklu "24 klatki na sekundę - Historia polskiej animacji oczami młodych twórców". Bohaterką czwartkowego wieczoru w klubie Lokator będzie Marta Pajek. Rozmowa z autorką będzie połączona z pokazem jej wielokrotnie nagradzanych filmów.

"24 klatki na sekundę" to projekt prezentujący młodych twórców oraz przybliżający animację jako dziedzinę sztuki z bogatym dorobkiem historycznym. Wśród rozmówców Mariusza Frukacza są twórcy z roczników 70. i 80., którzy zrealizowali już filmy o wysokich walorach artystycznych, nowatorskie w formie i treści oraz imponujące wykorzystaną w nich techniką. Efektem spotkań będzie album stanowiący zapis rozmów i przemyśleń twórców, dotyczących inspiracji dokonaniami klasyków polskiej animacji, wpływu mistrzów oraz nauczycieli na wrażliwość i postawę artystyczną, a także kontekstów funkcjonowania „młodej animacji” na tle sześćdziesięcioletniej historii. Premiera książki odbędzie się na 14. edycji festiwalu OFAFA (11-13 grudnia 2008). Organizatorami projektu, włączonego w oficjalne obchody 60-lecia polskiej animacji, są: Klub Lokator, Polskie Wydawnictwo Audiowizualne i Festiwal OFAFA. Patronat medialny nad projektem objęły: miesięcznik KINO, portal STOPKLATKA, radio RMF CLASSIC, magazyn MRÓWKOJAD oraz portal KAFEL.

Bohaterka spotkania: Marta Pajek
Miejsce: klub Lokator, ul. Krakowska 27, Kraków
Czas: czwartek, 10.04.2008, godz. 20.00
Wstęp: wolny (ilość miejsc ograniczona)

Publiczność będzie miała możliwość wyboru najciekawszego filmu wieczoru, który znajdzie się na specjalnym grudniowym pokazie, kończącym cały cykl spotkań. Ponadto planujemy wydać wybrane filmy na specjalnej płycie DVD. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody w postaci książek (jeden album na każde spotkanie)!


Marta Pajek – zajmuje się animacją filmową i sztuką wideo, malarstwem oraz grafiką. W 2005r. ukończyła Wydział Grafiki krakowskiej ASP dyplomem w Pracowni Filmu Animowanego u prof. Jerzego Kuci. Swoją wiedzę poszerzała także pod opieką Priita Parna w ASP w Turku w Finlandii. Zrealizowała filmy: /Świetnie, zaraz wracam /(2004) – połączenie animacji oraz obrazu wideo, /Po jabłkach /(2004), prezentowany na wielu krajowych i zagranicznych konkursach, m.in. w Annecy, Krakowie i Linzu, nagrodzony przez Jury studenckie festiwalu Balkanima w Belgradzie oraz Grand Prix festiwalu Animateka w Lublanie a także animację dyplomową /Za ścianą /(2005), w którym połączyła różne techniki: pikselację, malowanie na szkle, animację rysunkową i komputerową oraz zdjęcia wideo. Pajek otrzymała za niego statuetkę Specjalnego Złotego Jabberwocky’ego dla animacji studenckiej na festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie, film uczestniczył także w festiwalach OFAFA, Reanimacja oraz w konkursie międzynarodowym 46. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lokator.pointblue.com.pl lub pisząc na adres maf@ofafa.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz