wtorek, 3 stycznia 2012

Nowy festiwal animacji - ANIMOCJE w Bydgoszczy


Dzieje się w polskiej animacji. Na festiwalowej mapie Polski pojawia się kolejne miejsce - Bydgoszcz. W dniach 23-26 lutego odbędzie się tam druga edycja festiwalu ANIMOCJE, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.

W ramach festiwalu odbędzie się m.in. konkurs na krótkometrażowy film animowany (regulamin konkursu), do którego można jeszcze do 31 stycznia zgłaszać filmy. W programie festiwalu m.in. warsztaty animowanych teledysków z Yachem Paszkiewiczem, wystawa fotograficzna prac wyśmienitego animatora młodego pokolenia Andrzeja Jobczyka i spotkanie z największym i najdowcipniejszym współczesnym twórcą animacji w Polsce - Mariuszem Wilczyńskim. Poza tym pokazy animacji dla dzieci, teledysków i kiermasz publikacji poświęconych filmowi animowanemu.

Konkurs skierowany jest do wszystkich twórców animacji, których Jury będzie oceniać w dwóch kategoriach:
- profesjonaliści oraz studenci wyższych szkół filmowych i artystycznych
- twórcy nieprofesjonalni

Zgłoszenia filmów organizatorzy przyjmują do dnia 31 stycznia 2012 (jest to ostateczny termin, do którego zgłoszenia muszą dojść do Organizatora). W tym terminie należy wypełnić pobrany ze strony www.mok.bydgoszcz.pl formularz zgłoszenia filmu, następnie wydrukować go, podpisać i przesłać pocztą na adres MOK z dopiskiem „ANIMOCJE” . Do karty zgłoszenia należy obowiązkowo dołączyć płytę DVD z filmem do selekcji oraz materiały promocyjne filmu (przynajmniej jeden fotos w formacie JPG nagrany na oddzielną płytę lub przesłany drogą elektroniczną na e-mail animocje@mok.bydgoszcz.pl ).

Życzę powodzenia organizatorom, a twórców zachęcam do zgłaszania filmów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz