sobota, 27 sierpnia 2011

Trzy polskie animacje w konkursie XXI "Message to Man" w Petersburgu

Organizatorzy festiwalu "Message to Man", który odbędzie się w Petersburgu w dniach 23-30 września 2011 roku, ogłosili listę filmów zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu pełnometrażowych dokumentów oraz krótkometrażowych dokumentów, fabuł i animacji. W konkursie znalazły się trzy filmy animowane z Polski:

Paths of Hate - Damiana NenowaŚwiteź - Kamila PolakaPorozmawiaj z nim - Agaty Prętkiej


Konkurs międzynarodowy oceni jury w składzie:
Gianfranco Rosi
Antonio Delgado
Mariusz Frukacz
Autyun Khachatryan
Vitaly Mansky

Poza konkursem widzowie zobaczą także przegląd kluczowych polskich animacji ostatniego dziesięciolecia, a także wysłuchają mojego wykładu na temat przemian w polskim kinie animowanym od 1989 roku do dziś.

Pełną listę zakwalifikowanych filmów oraz więcej informacji o festiwalu można znaleźć pod adresem: http://m2m.iffc.ru/en/

2 komentarze:

 1. Mariusz czy widziales juz jakis z tych filmow? Szczegolnie interesuje mnie Switez i Paths of Hate i dojrzalosc z jaka zostaly zaprojektowane.

  Swietny blog, bede sie przygladal regularnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :)

  Wszystkie te filmy znam doskonale, o niektórych nawet już pisałem.

  Jestem pod wielkim wrażeniem obu filmów. Malarstwo inspirowane średniowiecznymi ikonami i XIX-wiecznym realizmem, zaimplementowane do animacji 2D i 3D, robi ogromne wrażenie w Świtezi. Bardzo dobra dramaturgia, podkreślana przez muzykę, staranność animacji, klimat filmu - wszystko na 5.

  Z kolei Paths of Hate w świetny sposób łączy estetykę komiksu i animacji. Dynamika tego filmu, klarowność narracji i świetna muzyka sprawiają, że ogląda się go z wielkim napięciem i przyjemnością. Życzyłbym sobie i reżyserowi, by w takiej formie zrealizował pełnometrażowy "Dywizjon 303" :)

  OdpowiedzUsuń