wtorek, 7 grudnia 2010

2. Festiwal Aktualnej Animacji - ANIMATION NOW! FESTIVAL


ANIMATION NOW! FESTIVAL
2. Festiwal Aktualnej Animacji

8 - 12 grudnia 2010 | Trójmiasto
Gdynia | Gdańsk | Sopot


Animation Now! Festival po raz drugi ogłasza święto animacji celebrowane w zawrotnym tempie nawet do 24 klatek na sekundę! Przez pięć dni (8-12 grudnia 2010) pod hasłem „Uwaga! Świeżo Animowane” Gdańsk, Gdynię i Sopot opanuje animacja, którą będzie można nie tylko oglądać, ale i wejść z nią w bezpośredni kontakt gdy wymknie się z kina w postaci warsztatów, pokazów audiowizualnych oraz zaskakujących i niestandardowych akcji na mieście. Nie zabraknie dobrego humoru, świetnej zabawy, absurdu rysowanego grubą kreską, nieskrępowanej fantazji i pięknych, wysublimowanych obrazów. Animacja pokaże również swoją prześmiewczą i niepokorną stronę, nie raz puści oko w stronę widza, ale również sięgnie po poważniejsze i aktualne tematy skłaniające do refleksji.

Animation Now! zaprezentuje doborowe grono animacji, które w ciągu ostatnich kilku lat zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych, gwarantując wysoką jakość artystyczną obrazów projektowanych w Kinie Kameralnym w Gdańsku i Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W tym roku trasa filmowa przebiega od Japonii i Australii przez Stany Zjednoczone po różne zakątki Europy, a po drodze nie zabraknie licznych trójmiejskich premier. Zetkniemy się z japońskim nurtem anime w kultowym „Ghost in the shell” oraz niepokojąco pięknym i niebezpiecznie wciągającym „Tekkonkinkreet”. Poznamy sens życia osiągalny w zaskakująco śmiesznej cenie za jedyne „$9.99” - filmie opartym na błyskotliwych opowiadaniach Etgara Kereta. Rozśmieszy i rozrzewni nas do łez plastelinowa opowieść o międzykontynentalnej przyjaźni najbardziej niedobranych, ale niezwykle uroczych bohaterów w obrazie „Mary&Max” Adama Elliota. Połączenie najlepszych tradycji klasycznej animacji rysunkowej z uderzająco pięknymi obrazami zaprezentują filmy Sylvaina Chometa „Trio z Belleville” i „Iluzjonista”.
Animation Now! to również atrakcyjne multimedialne warsztaty tworzenia animacji i komiksów dla młodzieży i dorosłych oraz możliwość zaprezentowania swojego portfolio na spotkaniu z ciekawymi młodymi artystami z ekipy najnowszej polskiej superprodukcji „Jeż Jerzy”.
Liczna delegacja ekipy „Jeża Jerzego” przez weekend opanuje Trójmiasto i zaprezentuje najnowsze materiały „making of”, premierowe fragmenty filmu, multimedialną wystawę grafik z animacji i świeżo wydany mini-katalog twórców jedynego takiego „Jeża”. Zobaczymy ich również w akcji – na zakończenie festiwalu powstanie wielkoformatowy rysunek, do którego każdy artysta dorzuci swoje parę kresek.
Tak jak animacja nie może istnieć bez dźwięków i muzyki, tak na festiwalu Animation Now! nie może zabraknąć również ciekawych działań audiowizualnych. W tym roku będzie eksperymentalnie, zaskakująco i z przymrużeniem oka. Będziemy bawić się dźwiękiem i obrazem, a wśród specjalnych atrakcji znajdzie się animation now! karaoke, czyli improwizacje dubbingowe do wybranych animacji.
Festiwal pojawi się także w przestrzeni miejskiej za sprawą akcji Comics Box, czyli komiksu na mieście, która zachęci uczestników do spontanicznego rysowania komiksów w wybranych lokalach na terenie Trójmiasta.

Na wszystkie wydarzenia: WSTĘP WOLNY!

KOMPONENTY PROGRAMOWE:
- Animation Now! Review: projekcje filmowe: filmy pełnometrażowe + selekcje krótkich metraży
- Warsztaty: animacja + komiks + Portfolio Scanning
- Welcome Animation!: spotkania z twórcami animacji
- Sound&Vision: koncerty + pokazy audiowizualne
- Akcje specjalne: animation now! karaoke + Comics Box, czyli komiks na mieście + comics jam session + noc z animacją

PRZESTRZENIE W TRÓJMIEŚCIE:
- Kino Kameralne w Gdańsku: filmy + spotkania
- Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni: projekcje filmowe + warsztaty + pokazy multimedialne połączone z koncertem
- Biuro Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 w Gdańsku: prezentacje trójmiejskich twórców animacji i komiksu
- Gdynia: Portfolio Scanning
- wybrane lokale w Gdańsku, Gdyni i Sopocie: komiks na mieście
- Gdańsk: comics jam session + koncert
- Arthotel lalala w Sopocie: noc z animacją + animation now! karaoke

Więcej informacji można znaleźć pod adresami:
www.animationnow.pl
www.facebook.com/animationnow

Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz