poniedziałek, 8 listopada 2010

Trzecia edycja festiwalu Pole Widzenia w Toruniu

18 listopada w toruńskim CSW rozpoczyna się trzecia edycja festiwalu animacji POLE WIDZENIA - tym razem ideą przewodnią imprezy jest interpretacja muzyki Fryderyka Chopina.

Wydarzenie koncentruje się wokół fenomenu kompozycji wybitnego Polaka zestawionych ze sztuką nowych mediów. Wielopłaszczyznowość inspiracji muzyką Chopina zawrze się w jej ścisłej relacji ze sztukami wizualnymi, a innowacyjny charakter festiwalu określi jej związek z aktualnymi trendami w sztuce, takimi jak: DVJ-ing, instalacje interaktywne czy multimedia.

Na festiwal zaproszono wielu znakomitych artystów, poruszających się w obszarze muzyki współczesnej i animacji (Jarosław Kapuściński), sfery DVJ (Antistatic Family, An On Bast), muzyki elektronicznej i akustycznej (Rafał Kołacki, Jacek Doroszenko) czy instalacji interaktywnej (Ksawery Kaliski). Wspólnie stworzą oni spektakl, który poprzez swoją różnorodność udowodni uniwersalizm kompozycji Chopina.

Poprzez festiwal POLE WIDZENIA, toruńskie CSW pragnie 'pokazać' publiczności muzykę Fryderyka Chopina. W przypadku każdego z biorących udział w festiwalu artystów będzie to jednak inny Chopin - oswobodzony z ram swojej epoki i zinterpretowany w kontekście kultury wizualnej XXI wieku.

Współczesna technologia, oferująca artystom zupełnie nowe możliwości, rozszerza zakres odbioru muzyki wybitnego Polaka. Wszystkie projekty artystyczne zostaną wyprodukowane specjalnie z myślą o festiwalu, co nadaje imprezie niezwykły, premierowy charakter. Projekty festiwalowe, prezentowane w przyszłości w różnych miejscach na całym świecie, staną się multimedialnymi wizytówkami muzycznego dorobku polskiego kompozytora.

Realizacje artystyczne prezentowane będą w przestrzeniach CSW - w Kinie Centrum, na plazmie w holu oraz na specjalnie przygotowanych ekranach w przestrzeni wokół basenu performance na parterze CSW.

W ramach festiwalu przeprowadzony również został konkurs na animację interpretującą muzykę Chopina. Założeniem konkursu jest pokazanie filmów, które poprzez ciekawe rozwiązania wizualne, ukażą mniej lub bardziej bezpośrednią inspirację twórczością kultowego polskiego artysty. Ogłoszenie wyników nastąpi pierwszego dnia festiwalu.

Wstęp na cały festiwal jest bezpłatny!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz